Meme Sağlığı Kulübü | Op.Dr. Hamdi Koçer | Fibroadenom, meme kanseri, ultrasonografi, lenf bezleri

Op.Dr. Hamdi KOÇER

drhamdikocer

Op. Dr. Hamdi KOÇER

Genel Cerrahi Uzmanı

 

1962 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Kolejinde okudu. İstanbul Tıp Fakültesini 1986 yılında bitirdi. İhtisasını 1986–1991 yılları arasında yine İstanbul Tıp Fakültesinde tamamlayıp Genel Cerrahi Uzmanı oldu.

İhtisas sonrası Haydarpaşa Numune Hastanesi Organ Nakli Merkezinin kuruluş süreci ve yapılan ilk nakil ameliyatlarında çalıştı. Askerlik hizmeti sonrası 1993 senesinde Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçti. Burada olduğu süre içerisinde, Paris Paul Brousse Hastanesinde, Karaciğer ve Safra Yolları Cerrahisi Kliniğinde, ardından da bir yıl Almanya’da Nürnberg şehrinde Erlangen bölgesinde Frederich Alexander Üniversitesi Genel Cerrahi kliniğinde çalıştı.

Sağlık Bakanlığındaki görevinden 1998 senesinde istifa etti ve o tarihten sonra İstanbul Cerrahi Hastanesinde çalışmaya başladı. İlk kuruluşundan itibaren 2007 senesine kadar 10 sene boyunca İstanbul Cerrahi hastanesinde çalıştı. Burada başta laparoskopik cerrahi ve meme kanseri cerrahisi olmak üzere genel cerrahinin bazı özel konularında çalışma fırsatı buldu.

İstanbul Cerrahi hastanesinden yine aynı bölgede hizmet veren Jinemed Fulya hastanesine geçen Dr Hamdi Koçer bu hastanede de 2007-2011 tarihleri arasında genel cerrahi uzmanı olarak görev yaptı ve bu süreç içerisinde özellikle karın duvarı fıtıklarının laparoskopik cerrahisi konusunda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Jinemed Hastanesinden sonra 4 yıl da kanser kliniği olan NEOLIFE Tıp Merkezinde çalışan, Dr Hamdi Koçer, 2015 yılında kendi yerini açmış ve o tarihten bu yana tüm hastalarına tanı ve tedavi hizmeti veren bu klinikde çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr Hamdi Koçer kardeş ülke Azerbaycan’da meme kanseri konusunda çalışmalarda bulundu; Bakü’de, Kadın Sağlığı ve Meme Kanseri Merkezinin kuruluşunda rol aldı. 2011-2014 tarihleri arasında 4 yıl boyunca düzenli olarak her ay 2 kez Bakü’de meme kanseri hastalarını görüp ameliyatlarını gerçekleştirdi.

Özellikle iki konuda yoğunlaşlan Dr Hamdi Koçer’in hastalarının çoğu meme kanseri ve karın duvarı fıtığı olan hastalardır. Her gün hastalarını İSTANBUL Şişlideki kendi özel muayenehanseinde gören Dr Hamdi Koçer, ameliyatlarını anlaşmalı olduğu VKV Amerikan Hatsanesi ve İstanbul Cerrahi Hastaneside yapmaktadır.

Dr Hamdi Koçer evli ve 10 yaşında bir kız çocuğu babasıdır.

www.drkocer.com

 

Yorumlar 

 
0 #5 özlemayhan 10-10-2015 11:35
slm hocam 36 yaşımdayım sol meme iç altkısımdaelime gelen ağrısız ve elleyince hissiz bir kitle us sonuç her iki meme lipamatö patern göstermektedir.
us duyarlılığı düşüktür
sol meme alt içkadranda 10mm çapında lokal distorsiyone görünüm dikkati çekmektedirkili nik bulgulara göre memografideğerl endirme önerilir
sağ aksilladaen büyüğü16mm çapında sol aksillada en büyüğü 26mm çapında birkaç adet hipoekoik hiperekojen yağ hilusu seçilen solid reaktif lam ile uyumlu kitlelezyon izlenmektedir hocam yardımcı olun lütfen
Alıntı
 
 
0 #4 Dr Hamdi Koçer 29-10-2014 17:54
Kasık fıtığı lokal anestezi ile bile yapılabilir, iyi bir hasta hazırlığı sonrasında ve uygun koşullarda yapılırsa önemli bir riski yoktur.

Alıntılandı kibar keskin:
mrhb hocam ben hakkariden size msj çekiyorum lütfen bana yardımcı olun babam kasık fıtığında daha önce ameliyat olmuş lakin yırtık olmuş ve hergün acı içinde kıvranıyor doktorlara götürdük ama ameliyatı çok riskliymiş diyorlar çünkü babamın kalbinde pil var basit bir ameliyat ama çok risk var diyorla ne olur yardım edin bi akıl verin biz lütfen 05426440316
Alıntı
 
 
0 #3 kibar keskin 24-10-2014 09:20
mrhb hocam ben hakkariden size msj çekiyorum lütfen bana yardımcı olun babam kasık fıtığında daha önce ameliyat olmuş lakin yırtık olmuş ve hergün acı içinde kıvranıyor doktorlara götürdük ama ameliyatı çok riskliymiş diyorlar çünkü babamın kalbinde pil var basit bir ameliyat ama çok risk var diyorla ne olur yardım edin bi akıl verin biz lütfen 05426440316
Alıntı
 
 
-1 #2 Dr Hamdi Koçer 09-01-2013 13:42
Yusuf bey çok memnun oldum. Hayırlısı olsun.
Hastalarımıza ihtiyaç olduğunda elbette yönlendiririm ve yardımcı olurum.
Alıntı
 
 
0 #1 yusuf kara 09-01-2013 13:09
iyi günler hocam
3-10 kasım ve 15-22 aralık tarihlerinde almanya földischule tarafından verilen kompleks boşaltıcı fizyoterapi ve manuel lenf drenajı eğitimiyle sertifika aldım.

lenfödem konusunda sizin hastalarınızdan tedaviye gerek gördüklerinizi adınıza takip etmek isterim.
saygılar
yusuf kara
lenfödem terapist-fizyoterapist
tel: 0 505 718 83 27
Alıntı