Meme Sağlığı Kulübü | Op.Dr. Hamdi Koçer | Fibroadenom, meme kanseri, ultrasonografi, lenf bezleri

Meme dostu ameliyatlar


4meme-kanseri.hmediumMeme kanserinde erken teşhis önemli!

Ülkemizde her 8 kadından 1’i meme kanseri ile karşı karşıya kalıyor. Yıllar önce meme kanseri ameliyatları sadece memenin alınması ve koltukaltı lenf bezlerinin temizlenmesi şeklinde yapılıyordu. Ancak günümüzde tümör henüz küçük boyutlardayken ve memenin tamamının alınmasına gerek kalmadan ameliyatla kolayca çıkartılabiliyor. Bu ameliyatı takiben hastalar ertesi gün taburcu oluyor ve günlük yaşamlarına hızla geri dönüyor. Peki, bu meme koruyucu ameliyatlar hangi koşullarda yapılamıyor?Devamını oku...

Yaşam tarzı meme kanserini etkiliyor

4meme-kanseri.hmediumntv-logo
Ülkemizde her yıl binlerce kadın meme kanseri gerçeğiyle karşı karşıya kalıyor. Araştırmalar, yaşam tarzında yapılacak bazı değişikliklerle hastalık riskinin azaltılabileceğini gösteriyor.
Devamını oku...

Çocuklarda BT ne zaman yapılır?

cocuklarda-bt-ledortadogu-logo

 

BT çekimleri klinik olarak çok yararlı olmasına rağmen özellikle radyasyona yetişkinden daha duyarlı olan çocuklarda, potansiyel kanser riski nedeniyle zaman zaman gündeme geliyor.

Devamını oku...

Mamografi ne zaman yapılır?

logo
mamografiMamografinin kullanımı ile daha önce tedavi şansı çok düşük olan meme kanseri, günümüzde birinci evrede yakalanabiliyor ve tedavide başarı oranı yüzde 90'ın üzerinde seyrediyor. Meme kanseri ile mücadelede mamografi en büyük güç!
Devamını oku...

Hekiminiz nasıl olmalı ?

doktor
Bu konuda pek çok şey sıralanabilir, farklı farklı konular öne çıkarılabilir ama bence işin özü: seçtiğiniz hekimin sizin için güvenilir olmasıdır. Hem tıbbi bilgisine hem kişiliğine güvenebileceğiniz, kendinizi emanet edebileceğiniz birisi. Peki nasıl bir hekime güvenebiliriz ?
 
Devamını oku...

Meme Bölgesinden Tedavi Alan Hastalar İçin Özel Öneriler


01-radyoterapiRADYOTERAPİ SONRASI OLUŞABİLECEK YAN ETKİLERE KARŞI ÖNERİLER

Tedavi gören alanın tahriş olmasını önlemek için dar elbiseler giyinmeyin: Bol, pamuklu giysilerin daha konforlu olduğunu göreceksiniz. Gevşek bir sütyen takabilirsiniz ki tişörtün üstne takılması daha konforlu olabilir. Tel destekli veya ağır prostetik sütyenler takmayın.
Devamını oku...

7. MEME KANSERİ İLE MÜCADELE YÜRÜYÜŞÜNDEYDİK

blog-s
Meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulayan kozmetik markası Avon'un düzenlediği Geleneksel Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşünün bu yıl 7.si büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
Neolife Tıp Merkezi'nin de destek verdiği yürüyüş 14 Ekim 2012 Pazar günü Ortaköy – Beşiktaş hattında gerçekleşti.

Devamını oku...

Kolon kanserinden korkmayın!

kolon-kanseri
cnn-turk-saglik
Kolon kanserinden korkmayın!
Günümüzün gelişmiş cerrahi teknikleri ile erken evrelerde yakalanmış bir kolon kanseri yüzde 90 oranında başarı ile tedavi edilebiliyor.

Devamını oku...

Büyükse risk var

buyukse-risk-var
hurriyet-saglik
Büyükse risk var

Daha büyük göğüslü kadınların meme kanserine yakalanma oranının daha fazla olduğu ortaya çıktı.Devamını oku...

Sayfa 1 / 3

  • «
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 
  • »