Meme Sağlığı Kulübü | Op.Dr. Hamdi Koçer | Fibroadenom, meme kanseri, ultrasonografi, lenf bezleri

11. Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi

Dr. Hamdi Koçer | 11. Ulusal Meme KongresiTürkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 11. Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi Antalya Belek'te MariTime Palm Beach Resort da yapılıyor. Bu tür ulusal kongrelerin amacı, dünyadaki gelişmeleri izlemek, bunların ülkemizdeki uygulanırlıklarını tartışmak ve hastalarımıza daha iyi hizmet vermek için bilgiyi standardize etmektir.

Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki faydası kanıtlanmış uygulamaları en kısa sürede ülkemize getirip uygulama ve bunu ülkenin her köşesinde standardize etmenin tek yolu bu ulusal kongreler. Yabancı konuşmacıların da davetli olduğu bu kongrenin ülkemizdeki meme hastalarine ve hasta adaylarına hayırlı olmasını diliyorum.

"Primum nil nocere", yani öncelikle zarar verme prensibi için bu yeni gelişmeleri izlemek ve hatta bunlara katkıda bulunmak hekim olarak bizlerin görevi. Hastaların sorumluluğu ise, sağlıklarına özen göstermek, düzenli kontrollerini yaptırmak, istenmeyen bir durum ortaya cıktığında, hastalıkları hakkında geniş bilgi sahibi olmak. Doktorun tedaviyi seçerken, hastanın görüş ve tercihleri artık büyük önem kazanıyor. Lütfen bilgi sahibi olun.

Antalya'dan selam ve sevgiler
Op. Dr. Hamdi Koçer

hamdi_kocer_kongre_belgesi