Meme Sağlığı Kulübü | Op.Dr. Hamdi Koçer | Fibroadenom, meme kanseri, ultrasonografi, lenf bezleri

7. MEME KANSERİ İLE MÜCADELE YÜRÜYÜŞÜNDEYDİK


blog-s
7. MEME KANSERİ İLE MÜCADELE YÜRÜYÜŞÜNDEYDİK

Meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulayan kozmetik markası Avon'un düzenlediği Geleneksel Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşünün bu yıl 7.si büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
Neolife Tıp Merkezi'nin de destek verdiği yürüyüş 14 Ekim 2012 Pazar günü Ortaköy – Beşiktaş hattında gerçekleşti.

Meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığının duyurulması ve farkındalık yaratılması üzerine her sene Avon tarafından düzenlenen yürüyüş saat:13.30'da Ortaköy Medyanı'nda start aldı. Sunuculuğunu İlker İnanoğlu'nun yaptığı etkinlikte Filiz Akın da kanserde erken tanının önemini vurgulayan bir konuşma gerçekleştirdi.

Filiz Akın'ın ardından, Neolife Tıp Merkezi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamdi Koçer meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığını, bu nedenle kadınların düzenli olarak kendi kendine muayeneyi önemsemelerini ve 40 yaşından itibaren her yıl mamografi çektirmeleri gerekliliğini anlatan bilgilendirici konuşmasını yaptı. Çeşitli gösterilerin de yapıldığı Ortaköy Meydanı'ndan, Beşiktaş Meydanı'na yürüyüş başlangıcını Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Avon Türkiye Genel Müdürü Orlando Andrei, Avon Türkiye Satış Direktörü Gülay Başaran, Filiz Akın, İlker İnanoğlu ve Dr. Hamdi Koçer beraber verdi.

Beşiktaş Meydanı'nda kurulan stant ve konser alanında yerini alan Neolife Tıp Merkezi katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Yürüyüşe katılanlara meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulayan föyleri ve buzdolabı magnetlerini dağıttı. Sponsorluk kapsamında, dağıtılan föylerde yer alan meme kanserine yönelik soruları Neolife Facebook sayfasından yanıtlayan 10 kişiye "Yıllık Mamografi Kontrol" paketi hediye edilecek. Büyük bir katılımın olduğu yürüyüş Nilüfer'in verdiği konserle sona erdi.